saltatu edukira

Aldundiaren Logoa
 
 

Hemen zaude:

Gure Gida

Informazioa


www.bizkaia.eus/guregida


Ohiko galderak Identifikazio zenbakia: 900005416

Egoitza Kanarietan daukan auditoretza enpresa batek auditoretza baterako kontratua sinatu du Madrilgo erakunde publiko batekin. Non likidatu behar du zerga eta zer karga-tasa aplikatu behar du?

Arau orokorraren arabera honelako auditoretza zerbitzu baten hartzailea enpresaburua edo profesionala izanez gero, zerbitzua jarduera ekonomikoaren egoitza dagoen tokian egintzat jotzen da. Kasu honetan, erakunde publikoa enpresaburua edo profesionala bada BEZaren ondoreetarako, auditoretza zerbitzua zergaren aplikazio-lurraldean egintzat jo behar da; subjektu pasiboa erakundea da, inbertsioa aplikatuz.

Aldiz, BEZaren Foru Arauko 5.Lau artikuluan ezarritakoaren arabera erakunde ez bada ez enpresaburua ez profesionala BEZaren ondoreetarako, zerbitzua ezin da jo zergaren lurralde-aplikazioan egintzat eta ez dago kargapean.

Loturak

Artículo 69 .Uno.1º y 2º, 84 NF 7/1994 de IVA

Oharra

Galdera/Erantzun honek ez du ondore loteslerik Bizkaiko Foru Ogasunarentzat; informazio hutsa besterik ez da.

Itzuli